Temat pracy licencjackiej czasem wymaga korzystania z zewnętrznych źródeł rysunków czy też wykorzystanie zdjęć. Wydaje się, że nie jest to trudne zadanie dla osoby, która choć w stopniu podstawowym opanowała edycję programu Word. Bo cóż może być trudniejszego jak wprowadzenie do treści pracy licencjackiej pożądanego przez nas elementu jakim jest zdjęcie czy też korzystając z zakładki wstaw, a następnie z polecenia obraz, po czym trzeba jedynie wskazać plik który będziemy chcieli wykorzystać pisząc prace licencjackie.
Nie należy jednak zapominać, że każde zdjęcie lub rysunek, które wykorzystujemy może stanowić czyjąś własność intelektualną. Nie możemy więc swobodnie umieszczać zdjęcia, a następnie nie wskazać źródła z którego korzystamy. Mówi o tym prawo autorskie. Wyjątkiem oczywiście są zdjęcia lub rysunki do których mamy wyłączne prawo. Na umieszczenie zdjęć, nie będących naszą własnością nie ma potrzeby uzyskać zgody właściciela. Istotną sprawą jest oczywiście forma i rozmiar używanych w treści naszej pracy licencjackiej zdjęć lub rysunków.
Reguła pisania prac licencjackich mówi, że zarówno zdjęcia jak i rysunki umieszczane w treści należy umieszczać od lewej krawędzi strony. Jeśli chodzi o wielkość, to obiekt musi być oczywiście czytelny, nie może być zbyt mały. Jednak nie dopuszczalne jest użycie zbyt wielkich elementów. Zdjęcie lub rysunek warto więc sformatować w programach zewnętrznych do edycji zdjęć. Nie należy również zapominać o podpisaniu zdjęcia lub rysunku. Forma w tym przypadku jest podobna do podpisywania tabel, czyli pierwsza cyfra oznacza kolejny rozdział, w którym umieszczamy dany obiekt.